• борусия (д)-
  • бундеслигата
Байерн и Борусия не допуснаха грешки - 1

Отборите на Байерн (М) и Борусия (Д) изиграха зрелищни двубои и в края им се наложиха над противниците си.

Баварският гранд спечели трудно с 2:1 домакинството си на Аугсбург в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата и продължава да бъде с пълен актив. Успехът обаче стана факт след много спорна дузпа, реализирана от Томас Мюлер в последната минута.

Дъглас Коща падна след сблъсък с Маркус Фойлнер в наказателното поле, а от повторенията се видя, че по-скоро нарушение няма. Ако такова наистина съществуваше, то по-скоро бе препречване, за което се дава непряк свободен удар.

Аугсбург откри резултата след гола на Александер Есвайн две минути преди почивката.

Байерн успя да изравни в 77-ата минута, когато Роберт Левандовски засече в мрежата отбита от вратаря Марвин Хитц топка.

В крайна сметка, мюнхенският тим се пребори за своя обрат и зарадва феновете си.

Сега на Байерн предстои да пътува до Гърция, където ще срещне в сряда Олимпиакос в среща от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

В друг атрактивен мач ор кръга, тима Борусия (Дортмунд) записа рекордната си девета поредна победа във всички турнири.

"Жълто-черните" надиграха Хановер 96 с 4:2 като гости и остават начело в класирането на Бундеслигата.

Двубоят бе доста драматичен и предостави на зрителите отворен футбол и куп положения и пред двете врати.

футболистите на "96" се възползваха от първия си шанс и след светкавична контраатака Артур Собиех вкара за 1:0 в 18-ата минута.

В 35-ата минута обаче Фелипе фаулира Йонас Хофман и Обамеянг превърна в гол първия наказателен удар в срещата. Минута преди почивката Хенрих Мхитарян изведе Борусия напред с фамозен шут след пас на Матиас Гинтер.

Собиех възстанови равенството в 53-ата минута и интригата се завърза. После обаче Фелипе провали съотборниците си, след като първо в 67-ата минута засече в мрежата си центриране на Гинтер, а осем минути по-късно игра с ръка за нова дузпа, която Обамеянг елегантно реализира с "Паненка" за крайното 2:4.

На тима на Томас Тухел сега предстои битка в Лига Европа срещу ФК Краснодар на 17 септември, последвана от дерби с Байер (Леверкузен).