Дузпи пратиха Левски на 1/8-финал за Купата на България

• българия

Отборът на Стойчо Стоев победи Поморие след драма в Бургас

Дузпи пратиха Левски на 1/8-финал за Купата на България - 1
Снимка: Facebook

Левски се класира за 1/8-финал в турнира за Купата на България. "Сините" победиха Поморие изключително трудно след изпълнение на дузпи с 4:2. Редовното време завърши без голове.

През първата част домакините от Поморие имаха страхотен шанс да открият резултата. Стефан Стаматов бе изведен сам срещу Боян Йоргачевич, но вратарят на Левски се намеси умело. Отговорът на "сините" бе силен изстрел от разстояние на Атанас Курдов в 30-тата минута, който, обаче, бе блокиран от стражът на поморийци.

През втората част Левски наложи осезаем натиск, но единственото, до което стигна, бяха няколко удара, които не затрудниха Янко Георгиев. Така се стигна до продължения, където "сините" хвърлиха всички усилия в атака, но топката така и не влизаше във вратата на Поморие.

В 109-тата минута черноморският тим остана с човек по-малко, когато с тори жът картон бе изгоненен Яни Пехливанов. Друг играч на домакините, Даниел Стоянов повтори детинската грешка на Пехливанов 6 минути по-късно, когато направи закъснял шпагат и също напусна терена. 9-мата от Поморие, останали на терена, обаче, удържаха Левски, сякаш по чудо. С невероятни пропуски отблизо се отчетоха Атанас Курдов и Роман Прохазка.

В 120-тата минута и гредата спря Левски при удар на Радослав Цонев.