• българия-
  • италия-
  • квалификации

Младите българи тръгнаха със загуба в Европейските квалификации

Юношеските национали на България до 17 години загубиха с 0:3 от Италия първия си мач от квалификациите за Евро 2016. Избраниците на селекционера Викторио Павлов могат да съжаляват за тежкото поражение, тъй като през първата част на мача в Созопол бяха по-добрият тим, но не успяха да материализират превъзходството си. След почивката талантите от Италия надиграха българите и стигнаха до класическата победа.

Първо Джанлука Скамака откри от пряк свободен удар в 63-ата минута, а само 4 минути по-късно Андреа Пинамонти удвои от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на вратаря Петър Петров срещу автора на гола. Три минути преди края на мача Матео Габия оформи крайното 3:0 за Италия.

Срещата на "Арена Созопол" на живо изгледаха около 200 зрители.

По-късно днес е другият мач от групата Шотландия - Македония. Срещата е от 19:00 часа на стадион "Лазур" в Бургас. Нашите играят срещу островитяните в петък от 16:30 часа, а мачът с комшиите е на 26 октомври от 17:00 часа.

Първите два отбора от групата се класират за елитния кръг на квалификациите, също както и петте най-добри трети тимове от всички 13 групи.