• бараж-
  • евро 2016-
  • ибрахимович
Ибрахимович прати Швеция на финалите - 1

Швеция е 23-тият финалист на Евро 2016. Това стана ясно, след като Златан Ибрахимович и компания направиха равенство 2:2 като гост на Дания в мач-реванш от баражите. Първата среща завърши 2:1 в полза на шведите, които се класират напред с общ резултат от 4:3.

В герой на днешния мач се превърна именно голямата звезда на ПСЖ, който реализира и двата гола за своя тим.

На стадион "Паркен" в Копенхаген, Дания започна по-добре срещата и опита натиск над съперника си, който, обаче, не доведе до особен резултат. От своя страна шведите се възползваха максимално и откриха с първия си удар във вратата. Точен бе Златан Ибрахимович в 19-тата минута. Нападателят засече центриране от корнер с глава.

В 76-ата минута гостите увеличиха аванса си и сложиха точка на спора. Отново геният на Ибрахимович блесна. Той изпълни страхотно пряк-свободен удар и покачи на 2:0.

Макар и късно, домакините се събудиха и успяха да се доберат до равенството. Първо Юсуф Поулсен намали в 81-та минута, а в продължението Яник Вестегаард оформи крайното 2:2.