• финали
Украйна задържа преднината и ще играе на Евро 2016 - 1
Снимка; БТА/АР

Украйна се класира за Европейското първенство във Франция през 2016-а година.

Това стана ясно, след като тимът измъкна равенство 1:1 като гост в мача-реванш от баражите срещу Словения. В първия мач украинците спечелиха с 2:0 и така с общ резултат 3:1 в своя полза си осигуриха участие на финалите.

Домакините имаха всички предпоставки да обърнат развоя на събитията след първия мач, след като поведоха с 1:0 още в 11-тата минута. Точен бе Бощиян Сесар.

На свой ред Украйна взе инициативата, но гол така и не падна. През второто полувреме Словения опита да засили натиска си към отбелязване на безценното второ попадение, но така и не съумя да затрудни кой-знае колко вратата на Пятов.

Интригата бе убита в самия край на срещата, когато Ярмоленко бе точен за 1:1.