• а група-
  • димо бакалов
Локомотив (Пловдив) надви десет от Монтана - 1
Снимка: БТА

Локомотив (Пловдив) победи Монтана с минималното 1:0 в откриващия мач на 16-тия кръг в родната "А" група.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Димо Бакалов в 74-тата минута. Халфът на "смърфовете" се разписа след центриране от корнер.

През първата част и двата тима имаха по няколко нелоши положения за гол, но така и не намериха път към вратата. В 50-тата минута гостите от Монтана останаха с човек по-малко. Владимир Мичев пое преждевременно към съблекалните след доста спорен втори жълт картон.

Пловдивските "железничари" продължават да стабилизират играта си в последните кръгове и вече са утвърдени на 7-ма позиция с 21 точки. Затъващият тим на Монтана е предпоследен с 12 пункта.