2 Декември, 2015 12:13 1 109 1

Левски попадна в Топ 3 на света

  • левски-
  • защита-
  • класация

Защитата на Сините се нареди на трето място по най-малко допуснати голове в домакинските си мачове

Левски попадна в Топ 3 на света - 1
Снимка: БТА

Левски намери място в престижна класация, след победата с 2:0 над Славия. "Сините" са трети на планетата по сухи мрежи в домакинските си мачове. Изследването е на soccer-stats, информира вестник "Меридиан мач". 

От началото на сезона тимът на Стойчо Стоев е изиграл девет двубоя на собствения си стадион, като в седем от тях гостите не са вкарали гол. Така вратарят Боян Йоргачевич и съотборниците му имат 78% сухи мрежи на "Герена".

Само два отбора по света са с по-добри показатели от Левски. Това са Жрински от Босна и Ерцгебирге Ауе, който се състезава в Трета дивизия на Германия.
 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 jullliann72

    1 0 Отговор
    САМО ЛЕВСКИ