• бордо-
  • монако-
  • купата

Отборът на Бордо вече е на 1/4-финал в турнира за Купата на Лигата във Франция.

Жирондинците разгромиха с класическо 3:0 гостуващия Монако и продължават уверено в надпреварата за трофея.

Гол на Адам Уна даде преднина на домакините след 17 минути игра. Диего Ролан вкара второто попадение в 56-ата минута, а Анри Сайве оформи класическия успех две минути преди края на редовното време. По-късно днес носителят на трофея от последните два сезона Пари Сен Жермен играе у дома срещу Сент Етиен, който триумфира с купата през 2013 година. Лион е домакин на втородивизионния Тур също в сряда вечерта.