Осма поредна победа за Ювентус в калчото

• калчо

Рома не успя да победи Киево като гост

Осма поредна победа за Ювентус в калчото - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус започна по прекрасен начин календарната 2016 година. В среща от 18-ия кръг на калчото „бианконерите“ победиха у дома Верона с 3:0, записвайки осма поредна победа в италианското първенство.

Пауло Дибала даде преднина на „старата госпожа“ в осмата минута след изпълнение на пряк свободен удар, а Леонардо Бонучи удвои в края на първото полувреме след подаване на Дибала. Влезлият като резерва Симоне Дзадза оформи крайното 3:0 с гол осем минути преди края на редовното време.

Друг от лидерите в класирането – Фиорентина – победи като гост Палермо с 3:1 и записа трета победа в последните си четири срещи. Иличич на два пъти и Блашчиковски бяха точни за„виолетовите“, докато за домакините голът бе вкаран от Джилардино.

Интересно бе на „Антонио Бентегоди“, където Киево и Рома завършиха наравно 3:3. „Вълците“ водеха с един гол до 85-ата минута, но Симоне Пепе изравни от пряк свободен удар и донесе точката на домакините.

Сасуоло – Фрозиноне 2:2

От 19:00 часа българско време Емполи приема Интер, а в 21:45 часа един срещу друг се изправят тимовете на Наполи и Торино.

Фиорентина е първи във временното класиране (38 точки), следван от Ювентус (36 т.). Рома – с третото равенство в последните четири мача – е пети с 33 точки.