• кедира

Погба и Кедира бяха точни за гостите от Торино

Да спреш Ювентус? Мисията невъзможна - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус започна слабо сезона в италианското първенство, но всичко вече е забравено и тимът отново е фаворит за титлата на Апенините.

„Бианконерите” записаха девета поредна победа в Серия А, побеждавайки с 2:1 Сампдория като гост в последна среща от 19-ия кръг.

Двубоят на „Луиджи Ферарис” започна добре за гостите, които откриха резултата чрез Погба в 17-ата минута. Малко след началото на второто полувреме Кедира удвои.

Мислейки, обаче, че мачът е свършил, торинци бяха наказани. В 64-ата минута Касано направи 1:2, след което последва натиск на „моряците”. Удар на Фернандо мина на метър от вратата на Буфон. В последните секунди Юве потрепери, но все пак стигна до успеха.

Ювентус се изкачи до втората позиция във временното класиране с актив от 39 точки - с две по-малко от лидера Наполи, който днес разгроми Фрозиноне с 5:1 като гост. Интер се свлече до третата позиция, въпреки че преди кръга бе първи.