Наполи не сгреши срещу Сасуоло

• наполи-
  • сасуоло-
  • серия "а"

Отборът на Наполи гледа уверено към титлата в Серия "А" след нова убедителна победа. Този път "небесносините" победиха като домакин коравия Сасуоло с 3:1.

Пред препълнените трибуни на "Сан Паоло" късният мач от съботната програма започна кошмарно за неаполитанците, след като още в третата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Диего Фалчинели.

Попадението обаче не шокира Наполи, а напротив - домакините показаха характер и бързо излязоха от неприятната ситуация. Още в 19-ата минута Хосе Кайехон изравни за 1:1, нанасяйки удар отблизо с глава след центриране на Лоренцо Инсиние.

Пълният обрат стана факт в 41-ата минута, когато Гонсало Игуаин заби 19-ия си гол за сезона, след центриране на Марек Хамшик в близост до вратата.

Втората част отново мина под трактата на домакините, но след куп пропуски пред вратата на противника, накрая Наполи можеше да получи гол в 86-ата минута, когато Лоренцо Пелегрини насочи топката опасно с глава, но Рейна спаси с авторитет.

Все пак в добавеното време Гонсало Игуаин оформи крайното 3:1 с юбилейния си 20-и гол за сезона и Наполи си заслужи нови три точки.

Така тимът воден от Маурицио Сари се утвърди еднолично на върха с 4 точки аванс и вече поглежда още по-смело към "скудетото".