• купа на италия-
  • обрат-
  • брозович-
  • перишич

Торинци се класираха на финал за Купата на Италия, въпреки че тотално подцениха Интер

Ювентус изпусна питомното, но все пак хвана дивото - 1

Ювентус се класира на финала за Купата на Италия. "Бианконерите" загубиха пагубно при гостуването си в полуфиналния мач-реванш срещу големия враг Интер с 0:3, но въпреки това стигнаха до продължения и изпълнение на дузпи, тъй като бяха спечелили у дома със същия резултат. "Нерадзурите" почти сътвориха голямото чудо, но при 11-метровите удари "Старата госпожа" надделя с 5:3.

Мачът започна по прекрасен начин за Интер. Домакините откриха резултата с ранен гол в 17-тата минута на хърватина Марсело Брозович. Малко след това Адем Ляич можеше да удвои, но късметът не бе на негова страна и ударът му намери напречната греда.

С началото на втората част възпитаниците на Роберто Манчини стигнаха до мигновено второ попадение. Минутата бе 49-та, а голмайсторът - Иван Перишич. Поставени под сериозно напрежение, торинци се опитаха да отвърнат на удара, но Симоне Дзадза направи голям пропуск. Нападателят излезе лице в лице със стража на Интер и го преодоля, но топката избяга встрани и шутът му срещна страничната греда.

В 81-та минута съдията отсъди дузпа за "нерадзурите". Гостите оспорваха нарушението на Андреа Бардзали срещу Иван Перишич, но безрезултатно. Марсело Брозович отбеляза наказателния удар, заличи напълно огромния пасив от първата среща и прати мача в продължения.

В добавеното време двата тима имаха по едно опасно положение за гол, но нови попадения не паднаха и се стигна до дузпи. Там играчите на Ювентус не сгрешиха нито веднъж, докато Родриго Паласио пропусна вторият наказателен удар за Интер, което се оказа и фатално за изхода на двубоя.