• кошмар-
  • мюнхен

Старата госпожа разби Торино с 4:1 като гост в градското дерби

Ювентус се отърси от кошмара в Мюнхен - 1

Ювентус направи нова крачка към титлата в Италия, побеждавайки Торино с 4:1 като гост в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

"Бианконерите" започнаха дербито по-добре и откриха резултата в градското дерби в 32-та минута. Точен бе Пол Погба от фаул. Сами Кедира увеличи аванса на "старата госпожа" десетина по-късно, но неприятните новини за Масимилиано Алегри дойдоха малко преди края на първата част, когато Пауло Дибала напусна терена заради контузия. На негово място влезе Алваро Мората.

В началото на втората част Андреас Белоти върна Торино в двубоя, отбелязвайки от дузпа, но нови два гола на Алваро Мората в 63-ата и 77-ата минути подпечатаха успеха на Ювентус.

Така Ювентус събра 70 точки на върха в шампионата, на шест пред Наполи, който обаче е с мач по-малко. Торино е 13-ти с 33 пункта.