• серия а-
  • ювентус

Вратарят подобри постижение отпреди 22 години

Буфон с исторически рекорд в Серия "А" - 1

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон подобри 22-годишен рекорд за най-много поредни минути без допуснат гол в италианската Серия "А".

38-годишната легенда на "бианконерите" трябваше да задържи мрежата си суха в продължение на четири минути в днешното дерби срещу Торино, за да подобри рекорда от 929 поредни минути без гол на Себастиано Роси от 1993/94 с екипа на Милан.

В четвъртата минута на днешния двубой с Торино резултатът бе 0:0 и новото велико постижение стана факт. Вратата на "старата госпожа" бе разпечатана едва в 48-та минута, което значеше, че сегашният рекорд е с времетраене от 974 минути.