Баскетболният ни шампион Лукойл Академик разби Спартак (Плевен) като гост със 127:76 и с това завършва на първо място в насоящата фаза от шампионата на страната.
След изиграването на всички 27 мача балансът на "студентите" е 25-2, което означава, че в първия кръг на плейофите те ще премерят сили с Ямбол.
Плевенчани финишират на шеста позиция с 12-15 и ще се изправят срещу Берое в четвъртфиналните елиминации.
Общо осем играчи на Тони Дечев преминаха двуцифрената точкова бариера, водени от Крис Минков (17), Филип Барович (16), както и Желко Шакич и Христо Захариев, които добавиха по 15.
Юношата на Лукойл Академик Димитър Маринчешки бе най-добър срещу родния си тим - 23 точки и 6 борби. Денис Титов и Герасим Николов вкараха по 11 точки, а Урош Величкович - 10. Домакините бяха без две от основните си фигури - Милован Савич и Александър Груев.
Баскетболистите на Рилски спортист също ще влязат в плейофите с преповдигнато настроение, след като се наложиха в последния си двубой у дома срещу Берое с категоричните 21 точки разлика - 95:74.
Така самоковци сложиха край на впечатляващата серия на заралии от осем последователни успеха и приключват редовния сезон на четвърта позиция с 18 победи и 9 загуби, докато Берое е с едно място нагоре и баланс 20-7, след като днешната загуба окончателно лиши "зелено-белите" от третото място.
В първия кръг от плейофите Рилски ще играе с Черно море Порт Варна, а Берое ще срещне Спартак (Плевен).
Тристан Кери вкара 18 точки, Тони Гуджино и Кори Петрос реализираха по 13, а Дарин Иванов вкара 12 и направи 3 асистенции.
Еврик Гари бе най-резултатният от Берое със 17 точки, докато Алекасндър Тодорович приключи с 15.
Старши-треньорът на Рилецо Росен Барчовски остана изключително доволен от представянето на своите възпитаниците в сблъсъка от XXVII кръг на НБЛ.
„Показахме как ще играем на плейофите плюс още 10-20%. Много е важно преди началото на плейофите да сме в добро настроение. Срещу Черно море ни чакат много сериозни мачове, защото те винаги играят с много настроение. Мислим само за тях и за нищо друго“, коментира Барчовски пред БНТ.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА