Селтик с обрат в голямото дерби на Шотландия

• селтик-
  • глазгоу рейнджърс-
  • голямото дерби на шотландия

Отборът на Селтик се поздрави за празниците с нов успех, след като се наложи с 2:1 над Глазгоу Рейнджърс в голямото дерби на Шотландия.

Гостите изоставаха с 0:1, но показаха хладнокръвие и шампионски манталитет, за да осъществят пълен обрат в срещата.

В 12-ата минута Святченко загуби топката пред наказателното си поле. Уиндас изведе отлично Таверниър отдясно, а той намери Кени Милър пред опразнената вратата. Нападателят засече подаването за 1:0.

В 32-ата минута Скот Синклер удари гредата, а две минути по-късно резултатът бе изравнен. След ъглов удар топката се озова в Муса Дембеле и французинът със страхотен шут я заби в мрежата зад Фодерингъм.

Превъзходството на "детелините" и през втората част логично доведе до ново попадение в 70-ата минута. Тогава Армстронг подаде успоредно на голлинията и Синклер направи резултата 1:2.

Тимът на Брендън Роджърс продължи да създава положения, но 10 минути преди края можеше да изпусне победата. Тогава Макай намери Милър в наказателното поле, но той от великолепна позиция не уцели добре топката и тя се удари в гредата.

С този си успех 2:1 Селтик прекъсна серия от 33 поредни мача на Рейнджърс без загуба на своя стадион.

Същевременно Селтик има 19 победи и само едно равенство до момента, без да е допуснал загуба.

Припомняме, че в първия двубой между двата гранда в първенството този сезон Селтик спечели разгромно с 5:1 на "Паркхед" и вече има 19 точки преднина на върха във временното класиране пред втория, а именно Глазгоу Рейнджърс.