• алаба-
  • крузе

Баварците победиха с 2:1 и продължават да водят в Бундеслигата

Байерн без проблеми срещу Вердер - 1

Байерн спечели с 2:1 в Бремен при гостуването си на Вердер от 18-ия кръг на германската Бундеслига и запази аванса си на върха във временното класиране.

Баварците имаха инициативата от самото начало и поведоха с гол на Ариен Робен (30), който шутира от движение след подаване на Франк Рибери. В последните секунди на първата част пък австрийския национал Давид Алаба (45+1) удвои аванса на гостите.

След почивката Вердер бързо върна един гол чрез Макс Крузе (53) след асистенция на Златко Юнузович. Байерн обаче не допусна повече изненади до края на мача и запази преднината си от едно попадение.

Така с успеха си баварците остават лидер във временното класиране с 45 точки и 3 аванс пред втория РБ Лайпциг, който също спечели в този кръг. Двата тима се откъснаха пред третия Айнтрахт (Франкфурт), който е с 32 точки в актива си. Вердер е 15-и с 16 точки.