Аякс с безапелационен успех срещу Лион

Холандците на 90 минути от финала в Лига Европа

Публикувана: 4 Май, 2017 10:29
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 556

Аякс направи голяма крачка към финала в Лига Европа, след като срази с 4:1 Лион у дома и има отличен аванс преди реванша във Франция. Мачът в Амстердам предложи изключително атакуващ футбол и головете можеха и да бъдат два пъти повече заради пропуските от едната и другата страна, като само точните удари на домакините бяха 16.

Холандците все пак се оказа по-ефективни и изглеждат изключително близо до първия си европейски финал от 1996-а година. Лион пък демонстрира сериозни слабости в защита. Гостите владееха повече топката и Корне пропусна от чиста позиция в началото. Домакините обаче бяха изключително опасни в атаките си и започнаха да бележат в 25-ата минута, когато Зиеч завъртя отлично топката от свободен удар, Траоре докосна леко с глава и тя спря в далечния ъгъл.

Долберг не успя да вкара втори гол в 30-ата минута, но малко след това се реваншира, като наказа грешка на вратаря Лопес, който изчисти лошо, Траоре отклони на пътя на съотборника си, който от въздуха отбеляза с отличен удар 20-ия си гол за сезона.

Юнес пропусна да реализира трети гол малко преди паузата останал сам срещу вратаря, но скоро след нея го направи, макар и с помощ от лек рикошет гарантирайки, че победата ще бъде отлична.
Матьо Валбуена все пак върна един гол за Лион в 66-ата минута след лошо изчистена топка, но в 71-ата Траоре направи 4:1, засичайки пред вратата отлично подаване от фланга на Зиеч.

След това темпото се вдигна и атаките следваха и към двете врати. Зиеч и Юнес пропуснаха отлични положения за домакините, но и Онана имаше работа, като в една ситуация отрази два удара на противници само в рамките на секунди.

В минутите до края Аякс пропиля още няколко положения, включително и удар на Зиеч в добавеното време, спасен с крак от Лопес. Нов гол не падна, но успехът така или иначе бе достатъчно убедителен.