• расинг-
  • нюелс олд бойс

Фенове на Росарио Сентрал прекъснаха сблъсъка между любимия си отбор и Расинг

Десетки пластмасови бебета прекъснаха аржентинското дерби (ВИДЕО) - 1

Изненадващ и малко зловещ инцидент прекъсна мач от аржентинското дерби между Росарио Сентрал и Расинг.

Малко след началото на мача от трибуните внезапно полетяха десетки кукли, които само за няколко секунди затрупаха терена.

Пластмасовите бебета, облечени с фланелки на най-заклетия враг на Росарио — Нюелс Олд Бойс, бяха хвърлени от феновете на домакините.

Заради хулиганската проява, съдиите трябваше да спрат за кратко мача в средата на първото полувреме, за да бъдат събрани всички кукли.

Росарио спечели регионалното дерби с Нюелс миналата седмица с резултат 3:1 и тази им проява бе видяна като опит да унижат още повече съперниците си.

Въпреки създалата се суматоха, причинена от куклите, Росарио постигна втора поредна победа и надигра Расинг с 4:1. Така отборът се изкачи на 10-о място в аржентинската Примера.

Нюелс олд бойс заемат четвъртото място след загуба от Бока Хуниорс с 0:1 в събота.