• борис галчев-
  • пламен крачунов-
  • костадин стоянов
И ЦСКА на четвъртфинал за Купата - 1

Отборът на ЦСКА премина с лекота 1/8 финалите за Купата на България. "Червените" победиха като гости Спартак (Плевен) с 3:0.

Мачът се игра пред 15 хиляди зрители, които бяха изпълнили почти до краен предел стадиона в Плевен. На срещата нямаше полиция, тъй като униформените отказаха да поемат ангажимент да пазят феновете. Въпреки това нямаше ексцесии по трибуните, а агитката на ЦСКА наброяваше около 400 души.

В първите 20 минути на двубоя бяха равностойни като домакините не отстъпваха по нищо на именитите си гости. ЦСКА действаше на бавни обороти, не създаваше положения и трудно стигаше до вратата на Спартак. Но в 21-ата минута Борис Галчев стреля от около 20 метра, топката се отклони в главата на играч на домакините и прехвърли вратаря Васил Тодоров.

В 44-ата минута домакините от Плевен имаха нов шанс да реализират, но защитникът Кристиян Григоров прати топката на сантиметри покрай гредата след удар с глава при изпълнение на корнер. В добавеното време на първото полувреме Нелсън нацели гредата зад Васил Тодоров след добър пробив по лявото крило.

В 56-ата минута Спас Делев центрира от корнер, Пламен Крачунов засече топката с глава на първата греда и направи резултата 2:0.

Десет минути преди края отново след статично положение ЦСКА стигна до трети гол. Спас Делев центрира от пряк свободен удар, Костадин Стоянов изскочи зад защитата и с глава прати топката за трети път в мрежата на Васил Тодоров.

След успеха “армейците” чакат съперника си за следващия кръг. Жребият ще се тегли в понеделник (5 декември), а четвъртфиналите ще се проведат догодина.