• иван стоянов-
  • емил гъргоров-
  • станислав генчев
Лудогорец сгази Светкавица - 1

Есенният първенец в "А" група Лудогорец преодоля без проблеми 1/8 финалите за Купата на България. Разградският тим победи с 5:1 гостуващия отбор на Светкавица. На мача дойдоха над 5000 зрители.

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев бе направил минимални корекции в състава си и излезе с най-доброто. В 14-ата минута Станислав Генчев откри резултата, след като се оказа най-съобразителен и отблизо засече отбита от гредата топка. Лудогорец отбеляза и втори гол преди почивката. Негов автор бе Марселиньо, който овладя в наказателното поле, финтира защитник и вратар и на празна врата реализира.

След почивката Лудогорец доминираше напълно. В 61-ата минута Гъргоров направи 3:0 с удар по диагонала.Само седем минути по-късно влезлият току-що Кабаселе покачи на 4:0, а Иван Стоянов направи резултата 5:0 в 72-ата минута.

Светкавица достигна до почетно попадение в 75-ата минута след като Тихомир Кънев се  разписа във врата на тима от Разград.