• даниел димов-
  • купата на българия-
  • четвъртфиналист
Левски без проблеми във Велико Търново - 1

Отборът на Левски успя да победи местния тим на Етър с 3:0. Мачът се играе пред около 10 000 зрители на стадион "Ивайло".

Арбитърът на двубоя, Антон Генов, отпразнува своя бенефис, като беше награден от двата клуба преди първия съдийски сигнал.

Въодушевени от атмосферата домакините бяха по-активни през първата половина от мача, но липса на точност в последното подаване и при ударите има попречи да затруднят Пламен Илиев. За жалост на "виолетовите" най-активният през първите 25 минути Стойчо Младенов-младши се контузи, а след него и нападателят Патрик Самба, които бяха заменени принудително.

След почивката гостите от София наложиха контрол на мача. В 49-ата минута Иван Цветков успя да отбележи попадение и да даде аванс в резултата на своя тим. Нов гол добави и Даниел Димов в 78-ата минута. Най-активният в редиците на "сините" Иван Цветков оформи крайния резултат 3:0 с втория си гол в мача в 90-ата минута.

Така Левски стана първият четвъртфиналист на тазгодишната надпревара за Купата на България.