• габала

"Орлите" спечелиха с 2:0 срещу Габала в Австрия

Лудогорец се справи с азери в контрола - 1
Снимка: БТА

Лудогорец победи с 2:0 азербайджанския Габала в първата си контрола по време на подготвителния лагер в Австрия. "Орлите" вкараха по един гол в двете полувремена. В 37-ата минута Жоао Пауло откри резултата, а в 73-ата минута Джоди Лукоки оформи крайния резултат.

Още във 2-ата минута Лудогорец можеше да поведе. Густаво Кампаняро се озова на добра позиция и шутира, но стражът на Габала улови кълбото. В 14-ата минута Ренан спаси вратата си от гол, след като отрази мощен удар на играч на азерите.

Малко след това Жоао Пауло излезе сам срещу Безотосни, но стреля право в него. В 21-ата минута Лудогорец организира опасна атака, която мина през Жоао Пауло, който подаде на Анисе, а мадагаскарецът изведе Кишада, но ударът на бразилеца бе неточен. В 30-ата минута отново Кишада пропусна.

В 37-ата минута Лудогорец поведе. Жоао Пауло получи в наказателното поле и не остави шанс на вратаря на Габала - 1:0.

Втората част започна по-добре за разградчани. Играчите на Георги Дерменджиев имаха възможност да вкарат още в началото, но не съумяха. В 51-ата минута играчите на Габала сътвориха много опасна атака. Гурбанов стреля, но Ренан спаси. Минута по-късно Асиф Мамадов вкара топката в мрежата на Лудогорец, но бе маркирана засада.

В 69-ата минута вратарят на азерите изби удар на Марселиньо от фаул в корнер. В 73-ата минута Лудогорец направи перфектна контраатака. Резервата Върджил Мисиджан проби мощно по левия фланг и центрира към Джоди Лукоки, който майсторски овладя топката и с премерен шут матира Безотосний.

Следващата контрола на Лудогорец е в събота срещу руския гранд Зенит.