• дибала

Първи гол за българина в италианската Серия А

Българин вкара гол на Ювентус в луд мач - 1
Снимка: Instagram, Genoa

Българин вкара гол на Ювентус в луд мач от втория кръг на италианското първенство. Българският национал Андрей Гълъбинов се разписа от дузпа за своя отбор Дженоа. „Грифоните” поведоха с два гола на свой терен, но в крайна сметка загубиха с 2:4.

Двубоят започна кошмарно за шампионите. Още в първата минута след неразбирателство в защита Миралем Пянич си отбеляза автогол. В седмата минута положението за Юве се стъжни още повече, след като съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Андрей Гълъбинов. Реферът прибегна до системата за видеоповторение VAR (Video assistant referee).

28-годишният български нападател се разписа от дузпата срещу Джанлуиджи Буфон. Ювентус обаче не се предаде и показа дух. В 14-ата минута Пауло Дибала върна едно попадение след подаване на Пянич, а в края на първото полувреме отново аржентинецът изравни резултата от дузпа. И в този случай съдията отсъди решението след преглед на записа.

През второто полувреме „старата госпожа” вкара трети гол, с което си уби надеждите на домакините. Хуан Куадрадо се разписа в 62-ата минута след подаване на Марио Манджукич. Във втората минута на добавеното време Пауло Дибала реализира хеттрик с красив удар от далечно разстояние.

Андрей Гълъбинов, който започна като титуляр, беше заменен в 72-ата минута. Това е първият му гол в Серия А. През миналия сезон българинът игра за Новара във второто ниво на италианския футбол - Серия Б.

Ювентус записа втора победа от началото на сезона, след като в първия кръг разгроми Каляри у дома с 3:0. Дженоа остава с актив от 1 точка след равенството със Сасуоло.