• бабош-
  • тенис

Рускинята постигна втора победа на US Open

Шарапова отново показа характер - 1

Мария Шарапова се озори много здраво срещу унгарката Тимеа Бабош, но все пак стигна до победа след обрат и така премина успешно и втория кръг на US Open. Рускинята, която получи уайлд кард за основната схема на турнира, надви своята противничка в три сета след 6-7(4), 6-4, 6-1, а срещата между двете продължи 2 часа и 22 минути.

Първият сет бе изпъстрен с пробиви и до тайбрека двете се бяха пробили по три пъти. В него унгарката бързо дръпна с 4-1 точки, а след това нейната противничка скъси пасива си само на точка. При 5-4 за Бабош обаче, тя не сгреши и си взе двата сервиса, за да спечели сета.

Във втория сет Маша първоначално поведе с пробив още в първия гейм, но Тимеа го върна в четвъртия и дори след това си взе подаването, за да поведе с 3-2 при геймовете. В тилдановия гейм обаче Шарапова проби и това се оказа решаващи за изхода на сета, а в третия сет рускинята бе във вихъра си и регистрира три пробива - в първия, петия и седмия гейм.

Следващата противничка на Шарапова е представителката на домакините София Кенин, която надви Саня Викъри и е съвсем преодолимо препятствие.