Милан допусна трета поредна загуба в калчото

Публикувана: 15 Октомври, 2017 23:46
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 771
Снимка: БТА/ AP

Интер победи Милан с 3:2 в „Дерби дела Мадонина” и записа трета поредна победа в калчото. „Росонерите”, от своя страна, записаха трета поредна загуба в първенството.

Дербито на град Милано предложи невероятни емоции на тифозите. В герой за „нерадзурите” се превърна Мауро Икарди, който вкара и трите гола за победата. Той даде преднина на тима си в средата на първото полувреме.

Втората част започна с натиск на Милан. „Росонерите” логично изравниха с 56-ата минута, а точен бе Сусо. „Червено-черните” продължиха с атаките, но след груба грешка при изнасянето на топката допуснаха контраатака, която бе клинично завършена от Икарди след подаване на Перишич.

Макар да бе по-добрият отбор на терена в тези минути, Интер отново допусна изравнителен гол. В 81-ата минута Бонавентура изравни. Това обаче не беше всичко в мача. В последната минута на редовното време Икарди вкара от дузпа и донесе победата на Интер.

Тимът на Лучано Спалети записа седма победа от осем мача в италианското първенство и е на второ място във временното класиране – на две точки от безгрешния лидер Наполи. В следващия кръг един срещу друг в Неапол ще се изправят именно тези два отбора.

Милан, който започна сезона с големи амбиции, има актив от едва 12 точки след четири победи и четири загуби. Позицията на треньора Винченцо Монтела е сериозно разклатена и той може да бъде уволнен заради слабите резултати.