Лудогорец изстрада победа с дузпи срещу Берое

Шампионите елиминираха трудно Берое, Херо даде шанс на много резерви

Публикувана: 27 Октомври, 2017 11:28
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 400

Лудогорец се класира трудно на четвъртфиналите за Купата на България, елиминирайки Берое в напрегнат мач на "Лудогорец Арена". Шампионите ликуваха с 5:4 след дузпи, като в редовното време резултатът беше 1:1, а в продълженията не падна нов гол.

Изстраданият успех на "орлите" е донякъде обясним с факта, че Димитър Димитров - Херо заложи на резервите, съхранявайки титулярите за дербито с Левски в неделя. От първата минута за Лудогорец започнаха младите Светослав Ковачев и Александър Василев, капитан беше Георги Терзиев, който си партнира в центъра на защитата с Рафаел Форстър. Именно бразилският защитник реализира победната дузпа за домакините и те ликуваха с феновете си след края на интригуващия мач.

Другите, които бяха точни при изпълнението на 11-метровите удари, бяха Клаудиу Кешерю, Густаво Кампаняро и Лукас Саша. Александър Василев пропусна за Лудогорец, докато за Берое Мартин Райнов не успя да вкара още от първата дузпа, която Ренан дос Сантос спаси с една ръка. След това точни бяха Педро Еуженио, Серджиу Негруц и Радослав Цонев, а пропуск направи и Павел Виданов.