• китай-
  • шахмат-
  • злато

Българката приключи с 4,5 точки от 7 възможни и завоюва първото място

Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели златен медал в ускорения шахмат на II Световни интелектуални игри в Хуайан (Китай).

В последния кръг българката победи Александра Костенюк и заедно с още четири състезателки приключи с 4,5 точки от 7 възможни. Допълнителният турнирен показател обаче определи за победителка Антоанета Стефанова.

На второ и трето място са сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна). На четвъртата позиция завърши Катерина Лахно (Русия), а на 5-тата - Анна Ушенина.

При мъжете победител е Дмитри Андрейкин (Русия) с 4,5 т. от 7 възможни и най-добър допълнителен турнирен показател. Със същия точков актив са още Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) и Ле Куанг Льом (Виетнам).

На 13 и 14 декември ще се състоят блиц надпреварите, с контрола - по 3 минути на състезател с добавени по 2 секунди за всеки изигран ход. Шахматистките играят в 22 кръга - по две партии всяка срещу всяка.