Венгер изравни рекорд на великия Сър Алекс, Арсенал с измъчена победа

• победа

Тимът надви Кристъл Палас с 3:2

Венгер изравни рекорд на великия Сър Алекс, Арсенал с измъчена победа - 1
Снимка: АР/БТА

Арсенал победи Кристъл Палас като гост с 3:2 в мач в мач от Висшата лига на Англия.

След успеха Арсенал не се изкачи нагоре в класирането, но се изравни по точки с петия Тотнъм — 37.

Резултатът за гостите откри Шкодран Мустафи в 25-ата минута. В 50-ата минута Андрос Таунзенд възстанови равенството. В 63-ата минута Алексис Санчес отново върна преднината на "артилеристите", а в 66-ата минута заби и втори гол за 3:1 в полза на Арсенал. Джейм Томкинс намали в 89-ата минута за 2:3.

Това бе рекорден 810-и мач за Арсен Венгер начело на Арсенал във Висшата лига. Така той изравни постижението на сър Алекс Фъргюсън, който бе лидер по този показател до момента. В следващия си двубой Венгер ще има възможност да изпревари великия шотландец, с който водиха двубой години наред във Висшата лига.

Любопитното е, че Венгер може да изпревари Сър Алекс навръх 76-ия рожден ден на шотландеца, който е на 31 декември. Тогава Арсенал играе с Уест Бромич.