Отбелязаха с победа дебюта на Алексис Санчес и рождения ден на Моуриньо (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се класираха за 1/8-финалите на ФА Къп

Публикувана: 27 Януари, 2018 13:37
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1025
Снимки: АР/БТА

Манчестър Юнайтед спечели убедително с 4:0 при визитата си при тима от четвърта дивизия Йоувил Таун и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Дебют за „червените дяволи” записа привлеченият от Арсенал тази седмица чилийски национал Алексис Санчес, който започна като титуляр и остана на терена до 72-ата минута, когато на негово място в игра се появи Джеси Лингард.

Гостите очаквано доминираха навръх рождения ден на мениджъра си Жозе Моуриньо, който води тима в мач №100. Юнайтед вкара само един гол през първата част, дело на Маркъс Рашфорд (41) след асистенция на Алексис Санчес, който преди това на два пъти пропусна от изгодни позиции да вкара дебютен гол за новия си тим.

След почивката Алексис Санчес асистира и на Андер Ерера (61), който удвои аванса на „червените дяволи” и внесе допълнително спокойствие в играта им. В 63-ата минута Хуан Мата вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Заменилият Санчес Джеси Лингард (89) след пас на Матео Дармиан направи разликата класическа, а в добавеното време Ромелу Лукаку (90+3) оформи крайния резултат след подаване на Маркос Рохо.