• берое-
  • разгром-
  • кешерю

Разградчани унизиха Берое със 7:0

Лудогорец разби Берое със 7:0 в мач от 30 кръг на Първа лига. Гръмкият успех бетонира разградчани на върха в класирането със 78 точки, на второ място остана ЦСКА със 70, Берое е трети с 54, а Левски е четвърти с 51.

Победата дойде навръх рождения ден на Кирил Домусчиев. С хеттрик се отличи Клаудиу Кешерю, а по един гол добавиха Вандерсон, Мисиджан, Джоди Лукоки и Густаво Кампаняро, пише "Блиц".

Още във 2-ата минута Вандерсон откри резултата след удар по земя. В 16-ата минута Клаудиу Кешерю реализира дузпа за 2:0. Нарушението бе отсъдено заради фаул на Борислав Цонев срещу Марселиньо. В 30-ата минута Кешерю отново бе в прегръдките на съотборниците си, след като засече с глава центриране отдясно.

На полувремето Александър Томаш извърши две смени, една от тях бе на вратарите. На терена се появи Георги Аргилашки на мястото на Перниш. И това обаче не помогна на старозагорци.

В 61-ата минута Мисиджан покачи на 4:0, след като преди това два пъти - Бандаловски и Аргилашки, отразяваха удари на играчи на Лудогорец.

Между 72-ата и 88-ата минута домакините се развихриха и вкараха още три гола. В 72-ата минута Вандерсон намери Джоди Лукоки, който на празна врата направи резултата 5:0. В 76-ата минута Кешерю отново бе точен за 6:0 след подаване на Натанаел. Крайното 7:0 оформи Густаво Кампаняро, който с техничен удар преодоля Аргилашки.