• ад

Модрич пропусна дузпа в продълженията

Хърватия мина през ада, но отстрани Дания - 1
Снимка: БТА/ XINHUA

Хърватия мина през ада, но успя да елиминира Дания на осминафиналите на Световното първенство в Русия. Балканците спечелиха след изпълнение на дузпи (3:2), след като в редовното време и продълженията срещата завърши наравно 1:1.

Двубоят в Нижни Новгород започна вихрено с два гола само за четири минути. Още в първата минута датчаните откриха резултата чрез Матиас Йоргенсен, но балканците отговориха бързо. Марио Манджукич възстанови равенството в четвъртата минута след грешка в защитата на Дания. До края на редовното време и двата отбора имаха възможности за гол, но такъв не падна и се стигна до продължения.

Макар датчаните да бяха по-активни в продълженията, те не успяха да вкарат гол. Хърватите изчакаха своя момент във второто продължение и при скоростна контраатака матираха отбраната на Дания. Лука Модрич подаде на Анте Ребич, който беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Модрич можеше да реши всичко в двубоя, но пропуска от бялата точка с ужасяващо изпълнение.

В лотарията на дузпите щастливци се оказаха хърватите, които спечелиха с 3:2. На четвъртфиналите Хърватия ще се изправи срещу домакините от Русия, които по-рано днес елиминираха Испания, отново след изпълнение на дузпи.