• риков-
  • мелгарехо-
  • промес

Спартак спечели московското дерби с Динамо с 2:1

Спартак победи градския съперник Динамо с 2:1 в московското дерби от петия кръг на руската Премиер лига и излезе начело във временното класиране. Българският нападател Ивелин Попов влезе в игра за Спартак на мястото на Денис Глушаков в 61-ата минута при резултат 2:0.

Футболистите на Масимо Карера изковаха успеха си след голове на холандския национал Куинси Промес (7-дузпа) и Лоренцо Мелгарехо (14). Владимир Риков (82) реализира попадението за Динамо.

След четвъртата си победа за сезона Попето и компания са лидери с 13 точки преди гостуването на Зенит срещу Уфа. Динамо е пети с 6 точки.