• брага-
  • насионал
Порто на върха в Португалия след драма срещу Бенфика - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бразилският бранител Майкон се разписа четири минути преди края на редовното време, за да донесе успеха на Порто с 3:2 над Бенфика, след който шампионите излязоха с три точки преднина на върха в португалската лига.

Хълк откри резултата със страхотен удар с левия крак в 7-ата минута, преди Оскар Кардосо да изравни с удар отблизо малко преди почивката. Кардосо заби втория си гол в 48-ата минута, но при една контраатака Джеймс Родригес изравни за Порто. Бранителят Емерсон получи втори жълт картон и напусна играта в 76-ата минута, за да остави Бенфика с човек по-малко. Майкон пък се разписа с глава за успеха на тима си. Третият Брага, който е на шест точки зад Порто, играе днес с Насионал.