• загуба-
  • шампионска лига-
  • цска москва

Местният ЦСКА победи Кралския клуб с 1:0

Руският гранд ЦСКА изненадващо излъга Реал (Мадрид) с 1:0 на „Лужники“ в Москва и записа първа победа в група „G” на Шампионската лига, нанасяйки първо поражение на „кралския“ клуб. Хърватинът Никола Влашич (2) бе герой за „армейците“ с втория най-бърз гол във вратата на „белия балет“ в срещи от най-престижната европейска клубна надпревара.

Карим Бензема изведе европейския клубен шампион с капитанската лента в отсъствието на Серхио Рамос, на чието място титуляр в отбрана започна младокът Серхио Регуилон.

Испанският гранд изживя истински шок след само 65 секунди игра. Тони Кроос сбърка подаване и топката попадна в хърватския халф Никола Влашич, който я прати в близкия долен ъгъл на вратата, пазена от Кейлор Навас. Титулярният страж Тибо Куртоа бе оставен резерва в тази среща.

Постепенно „белият балет“ взе инициативата и се настани в половината на домакините, а в 28-ата минута можеше и да изравни, но след удар на Каземиро топката се удари в страничната греда. Малко по-късно и Карим Бензема нямаше късмет, пращайки с глава топката в напречната греда.

„Кралете“ имаха тотално териториално превъзходство и през втората част, но така и не съумяха да намерят верния път към противниковата врата, за да стигнат до изравнителен гол. В средата на полувремето Навас отрази удар на Иван Обляков. Натискът на гостите доведе и до трета греда в 89-ата минута, когато резервата Мариано Диас отправи удар с глава, но топката отново се отби в гредата.

В последните секунди от добавеното време вратарят Игор Акинфеев получи втори жълт картон за протест и съответно червен, за да завършат домакините мача в намален състав.

След успеха си ЦСКА оглави групата с 4 точки, а Реал остана с 3 точки, колкото има и Рома след категоричната си победа с 5:0 над чешкия шампион Виктория (Пилзен).