• хуан мата-
  • антони марсиал-
  • алексис санчес

Така "Червените дяволи" се изкачиха до 8-мо място във временното класиране

Манчестър Юнайтед постигна впечатляващ обрат с 3:2 срещу Нюкасъл и сложи край на негативната си серия от четири мача без победа. "Свраките" поведоха в началните минути с голове на Кенеди (7) и Йошинори Муто (10). "Червените дяволи" обаче се вдигнаха през втората част и чрез Хуан Мата (70), Антони Марсиал (76) и Алексис Санчес (90) стигнаха до трите точки.

По този начин Жозе Моуриньо, поне на този етап, изглежда, че ще запази поста си, пише topsport.bg. Преди началото на срещата се носеха слухове, че португалецът ще бъде уволнен при негативен развой на двубоя.

Самият мач започна ужасяващо за домакините. В 7-ата минута гостите изпълниха бързо тъч в половината на "червените дяволи", отбраната на Юнайтед не се организира, а Перес намери Кенеди, който се справи със Смолинг и Йънг и стреля в ъгъла за 0:1.

В 10-ата минута преднината на гостите бе удвоена. Защитата на "червените дяволи" пак бе подредена много лошо. Отново след тъч и последвало разиграване топката стигна до Муто, срещу когото бе останал само Йънг. Японецът се обърна и простреля Де Хеа от десетина метра.

В 34-тата минута резултатът трябваше да стане 3:0 в ползва на Нюкасъл. Смолинг изчисти лошо едно центриране от свободен удар, топката бе върната с глава от Кенеди, а Муто засече от три-четири метра, но Де Хеа успя да спаси.

В 51-вата минута Юнайтед пропусна страхотна възможност. Фелаини свали добре едно центриране от корнер към Погба, който стреля от 25 метра. Получи се рикошет, но Дубравка успя да избие. Топката стигна до Матич, който от три метра стреля над вратата.

В 70-ата минута Хуан Мата изпълни отлично пряк свободен удар и вкара за 1:2. В 76-ата минута Марсиал свали за Погба, който му върна и нападателят успя да изравни.

В последната минута Юнайтед стигна до пълен обрат. Йънг центрира към далечната греда, където Алексис Санчес засече за крайното 3:2.

"Червените дяволи" събраха 13 точки и се изкачиха на 8-о място във временното класиране. Нюкасъл продължава да бъде без победа.