• макий-
  • енрике
КПР обърна Ливърпул за 13 минути - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Ливърпул записа поредния разочароващ резултат в Премиър лийг през този сезон, след като мърсисайдци загубиха от Куинс Парк Рейнджърс  с 3:2, въпреки че водеха с два гола 13 минути преди края на двубоя на "Лофтъс Роуд". Себастиян Коатес вкара феноменален гол със странична ножица  от въздуха, с което даде аванс на "червените" в 54-ата минута. Дирк Каут удвои в 72-ата минута, след като Пади Кени спаси последователно удари на Луис Суарес и Стюърт Даунинг, но холандецът успя да направи добавка.

Пет минути по-късно започна обратът. Шон Дери намали с глава в 77-ата минута след лошо позициониране на бранителите на Ливърпул. В 86-ата минута бившият играч на мърсисайдци Джибрил Сисе изравни, засичайки с глава перфектно центриране на Тайво. В добавеното време Джейми Макий направи обрата пълен след груба грешка в отбрана на Хосе Енрике.

Така, въпреки че доминираше през голямата част от времето, Ливърпул записа девета шампионатна загуба от началото на сезона. Особено разочароващо бе представянето на мърсисайдци в отбрана. Ливърпул остана на седмо място с 42 точки, а благодарение на победата КПР се изкачи точно над зоната на изпадащите с 25 точки.