Важна победа за българския тенисист

Публикувана: 18 Януари, 2019 09:39
18 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 2195
Снимка: БГНЕС/ EPA

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, след като победи италианеца Томас Фабиано.

Григор Димитров не остави никакви шансове на противника си и го победи със 7:6 (5), 6:4, 6:4. Българинът бе по-добър във всички компоненти, като пласира 13 аса срещу само 4 за италианеца, както и 37 уинъра.

Най-добрата българска ракета бе на ниво в ключовите моменти от срещата, включително в тайбрека на първия сет, и заслужено ще играе на осминафиналите на престижния турнир в Австралия. Срещата продължи малко над два часа.

Григор Димитров се изправи за първи път в кариерата си срещу 29-годишния Томас Фабиано. Италианецът е под номер 100 в световната ранглиста на сингъл. В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителят от мача между Франсис Тиафо и Андреас Сепи.