• ганеа-
  • контрола-
  • загуба

Клуж победи разградчани с 2:0

Родният шампион Лудогорец загуби от румънския първенец ЧФР Клуж с 0:2 в третата си приятелска среща по време на подготвителния лагер в турския курорт Белек. Адам Ланг (17) и Ганеа (87) вкараха головете. Това бе второ поражение за "орлите" от три контроли до момента в Турция и то отново от румънци.

Срещата на стадион „Корнелия Даймънд“ започна със страхотно положение пред вратата на румънците, след като още във 2-ата минута Сисиньо направи двойно подаване с Горалски и намери непокрития Попа, но последният шутира покрай лявата греда. Осем минути след това Горалски отправи бомбен шут, а топката профуча покрай горния десен ъгъл.

След доброто начало „орлите“ бяха изненадани неприятно в 17-ата минута, когато вратарят Хорхе Броун увисна при центриране от корнер в малкото наказателно поле и намиращият се зад него Адам Ланг се разписа за 0:1. Българският шампион бързо можеше да изравни още в следващата атака, но вратарят Хесус изби удар на Кешеру.

Последва равностойна игра, а пет минути преди края на първата част Недялков изведе Вандерсон по лявото крило. Бразилецът преодоля противников футболист и подаде към непокрития Джоди Лукоки. Последва разбъркване, Кешеру игра с топката, а Камора успя да я изчисти от голлинията. Съдията прецени, че топката не е влязла във вратата с целия си обем и не посочи центъра. Секунди след това Лукоки уцели напречната греда след удар от близка дистанция.

След почивката темпото на игра спадна и грешките за двата тима се увеличиха. Ударите към вратите обаче бяха рядкост и нямаше сериозни опасности за гол. Така се стигна до 87-ата минута, в която след нова ужасна грешка на "орлите“ в защита румънците вкараха нов гол. Драгош Григоре, който замени Козмин Моци в началото на втората част, се опита да изчисти топката и я изрита в тялото на Ганеа, който сам срещу вратаря не сгреши за 0:2 и оформи крайния резултат.