• четвъртфинал-
  • изненада-
  • плишкова

Американката водеше с 5:1 в третия сет, но загуби

Серина Уилямс изпусна четири мачбола и отпадна от Australian Open на четвъртфиналите, след като записа загуба с 4:6, 6:4, 5:7 от чехкинята Каролина Плишкова.

В решителния трети сет американката водеше с 5:1 и имаше четири шанса за приключване на мача, а вместо това Плишкова спечели шест поредни гейма. Така чешката тенисистка сложи край на надеждите на Уилямс да стигне до рекордната 24-а титла от Големия шлем в Мелбърн.

Ключовият момент беше при първия мач пойнт на американката, когато тя беше санкционирана за престъпване на линията. В следващото разиграване тя получи контузия на глезена, а след това чехкинята проби подаването й.

На полуфиналите Каролина Плишкова ще се изправи срещу японката Наоми Осака, която записа победа с 6:4, 6:1 над Елина Свитолина от Украйна. Шампионката от US Open имаше тотално надмощие на корта, а на съперничката й не помогна и треньорският таймаут, който взе при 0:3 във втория сет.