• дузпа-
  • червен картон

Португалците спечелиха с 4:2

Бенфика и Айнтрахт спретнаха зрелище - 1

Бенфика срази гостуващия Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 в зрелищен първи мач между тях от четвъртфиналите на Лига Европа.

Гостите останаха в намален състава още в 20-ата минута, когато Н‘Дика извърши нарушение за дузпа и получи директен червен картон. Жоао Феликс пък бе точен от бялата точка и даде аванс на домакините. Голмайсторът на Айнтрахт Лука Йович (40) изравни след асистенция на Анте Ребич, но португалците върнаха аванса си още преди края на първата част с ново попадение на Жоао Феликс (43).

След почивката Рубен Диас направи резултата 3:1 след асистенция на Жоао Феликс, който след това оформи хеттрика си след пас на Алекс Грималдо. Гонсало Пасиенсия (72) върна още едно попадение след подаване на Де Гузман и даде повече надежди за германския тим преди реванша след седмица.