• аталанта

Аталанта повали Фиорентина в мач за реванш

Аталанта на финал за Купата на Италия - 1
Снимки: БГНЕС

Тимът на Аталанта се класира на финал за Купата на Италия, след като спечели реванша срещу Фиорентина с 2:1 на собствен терен - стадиона “Атлети Адзури д`Италия”. Първата среща във Флоренция бе завършила при резултат 3:3, така че бергамаските продължават напред в борбата за купата с общ резултат 5:4.

Гостите първи взеха преднина в мача още в 3-ата минута, когато Федерико Киеза с прекрасен пас изведе Луис Муриел сам срещу вратаря и той елегантно отбеляза за 0:1.

В 14-ата минута обаче домакините си спечелиха дузпа за нарушение срещу Алехандро Гомес в наказателното поле, а Йосип Иличич бе точен от бялата точка за 1:1.

В 69-ата минута Аталанта направи пълен обрат. Гомес отправи диагонален удар от далечна дистанция, a вратарят Албан Лафон не успя да опази добре и прати топката в собствената си врата за 2:1.

Този резултат се запази до края на срещата и домакините ликуваха, като вече са на финала в турнира. Там те ще се изправят срещу Лацио, който вчера елиминира Милан.