Двубоят между Юнайтед и Хъдърсфийлд - без победител

• чемпиъншип-
  • шампионската лига

МакТоминей бе точен за "червените дяволи"

Двубоят между Юнайтед и Хъдърсфийлд - без победител - 1

Хъдърсфийлд изненадващо не загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Джон Смит" завърши без победител - при резултат 1:1.

МакТоминей бе точен за "червените дяволи", но Мбенза спечели точката за състава си с попадение през вторите 45 минути.

Домакините са последни във Висшата лига с 15 точки и на практика отборът официално изпадна в Чемпиъншип още преди няколко седмици. Въпреки това вчера единайсеторката демонстрира характер и показа още през първото полувреме на срещата, че няма да се предаде лесно.

Гостите от своя страна са отбор със сериозни амбиции и претенции, но са допуснали цели три загуби в последните си шест мача от всички турнири. И вчера за четвърти пореден път в Лигата не спечелиха.

Това ги извади от бленувания Топ 4 в класирането, като съставът остава извън Шампионската лига през следващия сезон.

МакТоминей откри след само осем минути игра, когато с диагонален удар не остави шансове на съперниковия страж. Хъдърсфийлд обаче можеше да изравни на два пъти преди паузата, като само добрите реакции на Де Хеа предотвратиха това.

След точно час игра, при поредната контраатака на домакините, Мбенза простреля испанския вратар на "червените дяволи", връщайки тима си в мача. Минута преди изтичането на редовното време Погба шутира силно, но топката се отби в горната греда. В крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Юнайтед играе в последния кръг срещу Кардиф, който на практика вече е изпаднал.