• лече-
  • михайлович
Скандал! Треньор наби футболист в Италия - видео - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Здрав екшън се разигра на мача между Фиорентина и Новара от 36-ия кръг на Серия "А". Изпадналият отбор на Новара поведе преди почивката с 2:0 след попадения на Джеда и Марко Ригони. Виола се хвърли след почивката да брани своята чест и с два гола на капитана Рикардо Монтоливо и стигна до равенството.

Най-интересното обаче се случи в 32-ата минута, когато Адем Ляич  бе заменен от треньора на тима Делио Роси. Играчът бе бесен от решението на наставника и с подигравателни аплодисменти каза нещо на своя треньор, което вбеси Роси и той се нахвърли с юмруци върху Ляич. Всички от щаба на "виолетовите" и резервните играчи се хвърлиха да спират бившия наставник на Лацио, Лече, Палермо и Аталанта, който сериозно налагаше сръбския талант.

Веднага след мача ръководството на Виола, което не се появи на официалната трибуна след почивката, уволни специалиста, който дойде на мястото на Синиша Михайлович в средата на първия полусезон. Равенството оставя "виолетовите" на добра дистанция от опасната зона два кръга преди края.