Септември с голяма крачка към спасението

Столичани взеха гол аванс срещу Дунав

Публикувана: 20 Май, 2019 09:57
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 610

Дунав загуби от гостуващия Септември (София) с 0:1 в първия мач помежду им от плейофа, който ще определи един от участниците в баража с третия от Втора лига за място в елита.

В началото пропуски направиха Георги Динков от домакините и Борис Галчев от гостите, след което последваха скучни минути до края на първата част.

След почивката в 56-ата минута Благой Макенджиев направи страхотно спасяване на метър пред голлинията при силен изстрел на Фабиано.

В 65-ата минута Кристофър Мангиангу преодоля Макенджиев с точен удар по диагонала и гостите поведоха, а след това Христо Арангелов и Мариян Христов направиха серия от добри атаки към вратата на домакините. Така в 76-ата минута и другият страж Янко Георгиев показа класата си, спасявайки удар на резервата Ахмед Ахмедов.

До края на мача Септември запази аванса си и направи важна крачка към оставане в елита. Реваншът е след три дни в София.