• гомес-
  • бускетс
Меси избухна отново! Този път с 4 гола - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Детронираният шампион на Испания Барселона разби с 4:0 Еспаньол в градско дерби от предпоследния 37-и кръг в Примера. Четири гола за "блаугранас" реализира Лионел Меси , който вече има общо 72 гола във всички турнири и цели 50 в Примера. Никой никога не е правил подобно нещо в модерния европейски футбол и Меси засенчи Пеп Гуардиола в нощта, посветена предварително на каталунския спец. След края на двубоя Пеп се сбогува с публиката на "Камп Ноу" и се оттегли в съблекалните след подхвърляния във въздуха и шпалир.

В 12-ата Лионел Меси реализира прекрасно попадение от 23-метров фаул, заъртайки топката над стената. В 62-ата минута Кристиян Гомес игра неволно с ръка и реферът отсъди съмнителна дузпа. От бялата точка Лео вкара 70-ия си гол за сезона. 15 минути преди края Меси офори хеттрик след хубав диагонален удар. В 78-ата Пептим получи втори дузпа - този път за спъване на Серхио Бускетс. Меси беше точен и реализара четвъртия си гол в мача.