• интер-
  • милито
Милан короняса Юве след загуба от Интер - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Ювентус е новият крал на Италия,  печелейки титлата за рекорден 28-и път в клубната си история и детронирайки миналогодишния шампион Милан.

В среща от 37-ия предпоследен кръг на Серия "А" грандът от Торино победи с 2:0 като гост на Каляри и вече е недостижим на върха в класирането един мач преди края.

Пред близо 10 хиляди зрители черногорецът Мирко Вучинич откри резултата в полза на гостите още в шестата минута на срещата, а Микеле Канини си вкара нещастен автогол четвърт час преди края.

През настоящия сезон Ювентус все още няма нито едно поражение - 22 победи и 15 равенства.

В същото време олемият съперник на Ювентус и миналогодишен шампион Милан загуби с 2:4 от Интер в дербито на Милано. С хеттрик за "нерадзурите" се отличи аржентинецът Диего Милито, а две от попаденията му бяха реализирани след изпълнение на дузпа.

Интер губеше с 1:2 на почивката, но головете на Милито и Майкон обърнаха развоя на събитията изцяло в полза на символичния домакин.

Двете попадения в полза на "росонерите" бяха реализирани от Златан Ибрахимович. Едното от тях дойде в края на първата част след отсъждане на спорна дузпа. Шведският национал е на първо място в класирането при голмайсторите с вкараните до момента 28 попадения.

Така кръг преди края на шампионата Ювентус има 81 точки, докато Милан е със 77. Интер се намира на шеста позиция в подреждането с 58 точки.

Титлата на Италия е първа за Ювентус от 2003 година насам, след като на два пъти шампионският трофей беше отнет от торинци заради уреждане на мачове.