Волейболистите ни записаха пета победа в Лигата на нациите

Публикувана: 29 Юни, 2019 09:10 Обновена: 29 Юни, 2019 09:14
2 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1260
Оценка 5 от 3 гласа.

Волейболистите от националния отбор на България записаха втора поредна и общо 5-а победа в Лигата на нациите, с което си запазиха място в надпреварата и през следващата година. Възпитаниците на Силвано Пранди обърнаха САЩ с 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:23) пред пълни трибуни в пловдивската зала “Колодрума”.

Професора заложи в състава ни на Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров.

Възпитаниците на Силвано Пранди играят за първи път пред пловдивска публика.

Българските волейболисти поведоха с 2:1 в началото на двубоя. САЩ изравни още при 3:3 след атака на Гарет Муагутутиа. Страхотна комбинация Георги Сеганов - Николай Николов и 5:4. Атака на Цветан Соколов от зона 4 по блокадата - 6:5. Американците поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Атака на Бенджамин Патч и 2 точки преднина за американците при 12:10. Възпитаниците на Роб Нилсън поведоха с 4 точки при второто техническо прекъсване - 16:12.

Бенджамин Патч изведе САЩ напред с 18:13. Атака на Тейлър Ейвърил и 20:15 за американците. Георги Сеганов вдигна великолепно с една ръка на Виктор Йосифов и 16:19. Ас на Виктор Йосифов доведе до 18:20. Роб Нилсън взе прекъсване за американците. САЩ стигна до геймбол при 24:20. Томас Джаешке донесе успеха на американците в първата част с 25:21, предава sportal.bg.

България поведе с 5:3 в началото на втората част.

Уникална комбинация Мика Ма’а - Тейлър Ейвърил - 5:4. Цветан Соколов атакува по блокада за 7:5. Мартин Атанасов изведе България напред при първото техническо прекъсване - 8:7. Американците изравниха при 8:8. Ас на Цветан Соколов изведе България напред с 3 точки при 13:10. Риб Нилсън взе прекъсване за САЩ. България поведе с цели 5 точки при 18:13. Мощна атака на Цветан Соколов и 21:16. Блокаут на Цветан Соколов и атака на Виктор Йосифов направи резултата 23:17. България стигна до геймбол при 24:17. Американците отиграха две поредни разигравания и намалиха до 19:24. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Пайп на Тодор Скримов донесе успеха на България във втората част с 25:19.

Трета част стартира с мощна атака на Цветан Соколов за 1:0. Тодор Скримов атакува за 2:2. Ас на Мика Ма’а даде преднина на САЩ от 4:2. Атака на Цветан Соколов и единична блокада на Николай Николов и 5:6. САЩ поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. България изравни при 8:8. Тодор Скримов завърши успешно атака, след като преди това Теодор Салпаров извади в защита почти невъзможна топка - 11:11. Последваха 3 поредни точки за американците, които поведоха с 14:11. Атака и ас на Томас Джаешке даде преднина на САЩ от 16:11 при второто техническо прекъсване.

Силна игра в атака на Мартин Атанасов и Цветан Соколов, както и на начален удар на Виктор Йосифов доведоха до 5 поредни точки за България и 16:16 след ас на Виктор Йосифов. Равенството се запази до 20:20. Волейболистите на САЩ поведоха с 23:22. Веднага след това Тейлър Ейвърил би сервис в аут - 23:23. Цветан Соколов отигра отлично насочена топка към зона 2 от Георги Сеганов - 24:23.

Мартин Атанасов атакува по диагонала от зона 4 и донесе успеха на България в третата част с 25:23.

Българските волейболисти поведоха с 3:0 в началото на 4-ата част. Американците изравниха при 4:4. Възпитаниците на Роб Нилсън поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Ас на Мартин Атанасов изведе България напред с 13:12. Сервис в аут на Бенджамин Патч и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Мощна атака на Цветан Соколов и 18:16. Остра атака на Николай Николов в центъра и 19:16. Момчетата на Силвано Пранди поведоха с 22:17. Успешна блокада срещу атака на Цветан Соколов намали резултата до 21:23. Мощен сервис на Томас Джаешке и контраатака на Банджамин Патч изравни резултата при 23:23. Николай Николов изведе България до мачбол при 24:23. Атака в аут на американците донесе победата на България с 25:23 в 4-ата част с 3:1 гейма в мача.

Вторият пореден и общо пети успех за България осигури оставането на тима в Лигата на нациите и догодина. "Лъвовете" заемат 12-то място във временното класиране в турнира.

Най-резултатен за "трикольорите" стана Цветан Соколов с 20 точки, а Николай Николов добави още 10 точки.

За САЩ Бенджамин Патч се отличи с 22 точки.

Успехът е трети за България срещу американците за последните 12 двубоя между двата отбора.

Днес българският тим ще се изправи срещу Иран отново в Пловдив, а в неделя съперник на водения от Силвано Пранди състав ще играе със Сърбия.