България загуби от Иран втората си среща в Пловдив

• волейбол-
  • национален отбор-
  • победа-
  • загуба

Ден преди това нашите момчета победиха САЩ, с което си осигуриха място в Лигата на нациите

Националният отбор на България по волейбол загуби от Иран с 0:3 гейма (23:25, 23:25, 21:25). Момчетата на Игор Колакович заемат първата позиция във временното класиране, а "лъвовете" са на 12-а позиция. Все пак след победа над САЩ момчетата на Силвано Пранди си осигуриха оставане при най-добрите отбори в Лигата на нациите, предава topsport.bg.

Срещата започна отлично за България. Първи на сервис застана Георги Сеганов, който реализира един ас, а "лъвовете" поведоха с 3:0. Резултатът принуди треньора на Иран да вземе тайм аут. Първото техническо прекъсване дойде при преднина за България.

Геймът вървеше равностойно, но в самия му край иранците дръпнаха с 23:21. Първият им гейм бол дойде при 24:22, но момчетата на Силвано Пранди се справиха, което доведе до тайм аут за гостите. След почивката обаче Красимир Георгиев сбърка при изпълнение на сервис и иранците стигнаха до успеха в първия гейм с 25:23.

Втората част отново беше доста равностойна. Персите успяха да дръпнат в резултата при 15:18. При 15:19 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Двоен български блок на Цветан Соколов и Виктор Йосифов намалиха разликата до 17:19. Добри изяви на Соколов и Атанасов намалиха до 22:23. След това обаче атака на Цецо излезе в аут, а Алиасгар Мояред реализира за 23:25.

В третия гейм отново играта вървеше точка за точка, но България съумя да излезе напред в резултата при 7:6, но Иран изравни до 7:7. "Лъвовете" заиграха отлично и се стигна до 16:13. С отлична блокада на Гоцев и Соколов резултатът стана 19:17. Иран изравни резултата до 20:20 при атака на Цветан Соколов. Във важните точки на третата част Иран дръпна с 21:24, за да затвори мача с 21:25.

Най-резултатен за България отново беше Цветан Соколов, който отбеляза 19 точки. Най-добър реализатор в тази среща за Иран стана Мохамадджавад Манавинеджад с 14 точки.