Чехия срази Полша, следва мач със Сърбия за петото място на Световното

• полша

Чехите имаха солидно предимство в борби и асистенциите

Чехия срази Полша, следва мач със Сърбия за петото място на Световното - 1
Снимка: FIBA.basketball

Доброто представяне на Чехия на световното първенство продължава. Вчера тимът достигна до мача за петото място на шампионата на планетата, след като се наложи над другата голяма изненада в Топ 8 Полша с 94:84. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, в който победителят не бе ясен до последните минути, предава Bgbasket.com.

Най-сериозното предимство на победителите бе при борбите (41 срещу 27) и асистенциите (27 срещу 18).

Съперник на Чехия в битката за петата позиция на световното ще бъде Сърбия, докато Полша ще играе за седмото място срещу САЩ.

Поляците влязоха по-уверено в мача и само за няколко минути се откъснаха с 15:6. Водени от Томаш Саторански обаче, чехите отвърнаха с десет поредни точки и стигнаха до пълен обрат. Играта продължи кош за кош, а след първата част резултатът бе равен – 23:23.

Малко след началото на втория период Полша поведе с шест точки, но не успя да задържи преднината си дълго. Баскетболистите на Ронен Гинцбург взеха отвърнаха с впечатляваща серия от 16:1. За кратко Чехия поведе и с двуцифрена разлика, а на почивката бе напред с 43:35.

След паузата натискът на Полша се засили, като на няколко пъти тимът сваляше разликата само до точка. Чехите обаче не изпуснаха водачеството си, а последната част започна при 64:63 в тяхна полза.

Близо шест минути преди сирената обратът вече бе факт след два успешни наказателни удара на Ей Джей Слотър. Последва размяна на кошове, но в края чехите отново взеха двуцифрен аванс и спечелиха.

Страхотен мач за победителите изигра Войчех Хрубан, който завърши с 24 точки (4 тройки) и 12 борби. С дабъл-дабъл е и Томаш Саторански, записал на сметката си 22 точки и 12 асистенции. Яромир Бохачик отбеляза 21 точки (5 тройки)

За Полша най-резултатен бе Адам Вачински с 22 точки. По 12 добавиха Ей Джей Слотър (10 асистенции) и Дамян Кулиг, а 11 има Матеуш Понитка.